Cloud Fórum 2019 | ORBIT

Jaké bylo „Cloud Forum 2019: Mýty a fakta“? Tady jsou fakta

20. listopadu to zaznělo opakovaně: vstup do Cloudu vyžaduje od firmy odvahu prodělat určitou kulturní změnu. Protože klubové prostředí pražského JazzDocku kulturním změnám svědčí, první ORBIT Cloud Fórum 2019 ukázalo účastníkům, co je k sebrání odvahy třeba.

Cloud Fórum 2019 | ORBIT

ŘEČNÍCI CLOUD FÓRA

O své know-how se na fóru podělila čtveřice řečníků. Martin Gavanda (LinkedIn) s Vítem Grossmanem (LinkedIn) z ORBITu upozornili, že Cloud je dobrým sluhou, ale zlým pánem. A že smysluplnost jeho nasazení se liší firmu od firmy. Popsali, kdy se do Cloudu vydat, jak postupovat i na co si dát pozor. (Až na to… že si sami nedali pozor na časový limit :-))

Lukáš Klášterský (Group CTO Governance Erste Group, bývalý CIO České pojišťovny | LinkedIn) se poté pustil do precizní analýzy. Které kroky je třeba zvládnout jak na cestě k agilnímu IT, tak při správné adopci Cloudu, který se může stát konkurenční výhodou?

A Petr Beneš (6D, ex-CIO České spořitelny a GE Money bank | LinkedIn) vysvětlil, co bylo motivací k migraci kolaborační platformy do Cloudu v prostředí velké banky. Popsal, s jakými riziky a úskalími bylo nutné se vypořádat a jaké byly kulturní dopady tohoto pionýrského kroku na fungování firmy.

VÝSLEDEK CLOUD FÓRA

K úspěšnému přechodu do Cloudu je zkrátka nezbytné, aby firemní IT bylo zdravé a dobře fungovalo i se vším svým historickým dědictvím. I tak je Cloud Journey náročnou výzvou. Vyžaduje pečlivou přípravu, zkušeného průvodce a kulturní proměnu vnitřního fungování firmy.

Soudě podle reakcí po akci si každá z prezentací našla své posluchače. Projevilo se to v nečekaně věcné závěrečné diskuzi bez ostrých názorových střetů. Na palubě JazzDocku jsme ostatně byli na jedné lodi.

Jsme rádi, pokud se nám podařilo alespoň částečně rozehnat mraky otázek a mýtů spojených s vykročením na cestu do Cloudu. Ať se vy sami na této cestě nacházíte ve kterékoliv fázi, v ORBITu jsme připraveni vám kdykoliv nabídnout pomocnou ruku.

Děkujeme za Cloud Fórum 2019 a těšíme se na viděnou za rok… nebo napřesrok.

VŠECHNY NOVINKY

Podobné příspěvky