Citrix Summit 2020 | ORBIT

Novinky z Citrix Summit 2020: dnes trendy a vize, zítra běžná rutina

Máme to za sebou a máme toho plnou hlavu. Konference Citrix Summit 2020 ve floridském Orlandu nabídla velkorysou porci příspěvků z oblasti virtualizace, síťových technologií a cloudových služeb. Pokud se něčím z toho zabýváte, několik důležitých postřehů by vám nemělo uniknout.

Vojtěch Michálek a Luboš Fábera z ORBITu byli pořadateli poctěni osobním pozváním na dvoudenní předvoj Summitu zvaný PTEC (Partner Technical Experts Council). Tato platforma sdílení a plnotučné diskuze 150 vybraných certifikovaných odborníků s produktovými a technickými specialisty Citrixu natáhla konferenci na výživných pět dní.

Sepsat všechny technologické trendy a inovace, o nichž byla během nekonečného maratonu řeč, by spolehlivě vyčerpalo nás i vás. Vezměme to tedy stručně, o to více nám zbude na zajímavý osobní rozhovor.

CITRIX JEDE

Citrix jako společnost funguje a ekonomicky se jí mimořádně daří. To znamená, že má možnosti a prostor investovat do vývoje i rozvoje svých produktů – a také tak činí. Cílem je, aby Citrix nebyl pouze taktickým vendorem a elegantním mostem mezi legacy světem a moderními technologiemi, ale hlavně dlouhodobým strategickým partnerem firem.

CLOUD – (NE)MUSÍ TAM VŠICHNI

Citrix nabízí velké množství řešení v oblasti cloud technologií, ale zároveň si uvědomuje, že běžnou skutečností bude hybridní multicloudové prostředí, tzn. firmy využívající několik cloud poskytovatelů, klidně i v kombinaci s prostředím zákazníka on premise. A že to nebude přechodná fáze, ale u mnoha zákazníků cílový stav.

ZAMĚŘENO NA PRODUKTY

Z konkrétních produktů je velmi zajímavá vrstva Intelligent Workspace s Micro Apps, která pomáhá zaměstnancům efektivně pracovat a mít příjemné uživatelské prostředí.

Intenzivní vývoj je patrný v oblasti SD-WAN zařízení pro akceleraci a optimalizaci sítí. Pomoc při komunikaci s cloud prostředím ocení nejen uživatelé na pobočkách, významný je také přínos v rámci datových center a cloudů.

Spousty výhod pro všechny scénáře zmíněného hybridního multicloudu přináší technologie Citrix ADC s analytikou v podobě ADM. Ta je k dispozici pro všechny Citrix produkty, a to nejen jako bezpečnostní prvek, ale také jako sofistikovaný pomocník při analýze výkonnostních problémů.

HORIZONT NA DOSAH

O čem dalším byla řeč? O Microsoft Windows Virtual Desktop (WVD), Citrix Cloudu, Citrix Analytics a o spojení Citrix + Microsoft = Better Together. Takto celý Citrix Summit 2020 shrnují sami pořadatelé.

Pro zákazníky ORBITu (ale nejen pro ně) je podstatná ještě jedna zpráva. Citrix chce být světovou jedničkou ve virtualizaci i v roce 2025. Nemusíme se přitom upínat ke vzdálenému horizontu, audio/video/screensharing optimalizace pro Microsoft Teams doručované z virtuálního prostředí jsou ostatně k dispozici už dnes.

Citrix Summit 2020 | ORBIT

Zajímají vás podrobnosti? Chcete se dozvědět o novinkách ze světa Citrix více? Tak nám napište nebo se podívejte na záznam z našeho webináře věnovaného Citrix.

VŠECHNY NOVINKY

Podobné příspěvky