(Virtualizovaný) výkon jako Brno! Jak nám to šlo na MSV 2019?

(Virtualizovaný) výkon jako Brno! Jak nám to šlo na MSV 2019?

Když na portálu iHned vyšel článek S řešením ORBIT 3D Workplace zkonstruujete turbínu i z gauče, už jsme to tušili: na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu (tedy MSV 2019) nebudeme mezi 1 662 vystavovateli jen oranžovou kapkou v moři.

Virtualizovaný výkon jak sviňa na MSV 2019 | ORBIT

Zájem o ORBIT 3D Workplace byl větší, než jsme čekali. Během pěti veletržních dnů si areál výstaviště prohlédlo 81 tisíc návštěvníků, z nichž více než 300 s námi ve stánku diskutovalo o „workstation to go“: řešení pro doručování výkonu a aplikací v graficky náročných prostředích.

 

NAŠE SOUTĚŽ NA MSV 2019

Mezi nimi byl i projektový manažer Pavel, který si nejlépe poradil se soutěžní otázkou a vyhrál od nás notebook HP ProBook G4 v ceně 25 000 Kč. Když jsme Pavlovi po veletrhu u nás v ORBITu předávali cenu, rozpovídal se o svých dojmech víc:

„Co se mi líbilo na stánku ORBITu? Kafe 🙂 Taky pěkná barevná kombinace stánku, super samolepky Virtualizovaný výkon jako sviňa/kráva a vstřícnost celého týmu. Pan Datel umí vtáhnout do problematiky a ukázat zajímavá řešení. 3D Workplace pro CAD konstruktéry i ORBIT TaskControl pro projektové řízení mi tak opravdu dávají smysl.“

 

TAHÁKY EXPOZICE

Návštěvníky stánku táhla zejména ukázka virtuální reality. Ať už firmy potřebují simulovat instalaci složitých technologií, zaškolit zaměstnance na rizikových pracovištích nebo zaškolit pracovníky v obsluze a servisu složitých přístrojů, všude tam je využití VR levnější, rychlejší a bezpečnější než práce v reálném provozu. A právě tehdy přichází na řadu 3D Workplace.

Tuto perspektivu vnímal i výherce Pavel: „Z veletrhu jsem si odnesl spoustu podnětů. Nejzajímavější byly expozice zaměřené na AR/VR a na rozpoznávání tváří pro výrobní linky v moderní, digitální továrně. Ve využití mixované reality i inteligentních detekcí ve výrobě vidím velký potenciál.“

Pořadatelé z BVV ve svém hodnocení MSV 2019 uvádějí, že zapojení robotů a automatizovaných řešení do výroby je na MSV běžné, letos byl však patrný posun od nákupu jednotlivých technologií k jejich vzájemnému propojení. Tento princip uplatňujeme i v samotném konceptu 3D Workplace postaveném na technologiích našich partnerů CitrixNVIDIAHP a AMD.

Vyzkoušet si ho můžete na vlastní kůži například během našich ORBIT Experience Days, které se konají již 14. a 26. listopadu 2019.

 

VÍCE O 3D WORKPLACE