tree1.png

BYLO, NEBYLO…

Je květen roku 1991. Tři technologičtí nadšenci se právě rozhodli změnit své životy. Založili firmu ORBIT, a vytyčili tak cestu, po které budou v následujících desítkách let putovat. Vpřed je žene touha měnit svět, vášeň pro technologie a chuť hledat zcela nové způsoby, jak technologie uplatňovat ve prospěch firem a lidí v nich.

Nadšení zakladatelů prolíná jako červená nit všemi aktivitami firmy až do současnosti a tvoří základní stavební prvky jejího DNA.

 

 

VE TŘECH SE TO ŠPATNĚ TÁHNE

tree2.png

Firma roste. Přitahuje lidi, kteří sdílí podobné ambice a propadají kouzlu rychle rostoucích technologických oborů. Vzniká první monitorovací software. Je rok 1993.

Dochází k přelomovému setkání s technologiemi Citrix. Nikdo ještě netuší, jak moc ovlivní budoucnost ORBITu, ale terminálová řešení právě dostala zcela novou dimenzi.

Dodáváme první velký projekt s využitím technologií Citrix. Je nás patnáct a píše se rok 1997.

 

DEKÁDA

tree3.png

První deset let existence završujeme ziskem statusu Citrix Platinum Partner. Jako první firma ve východní Evropě. Zároveň úspěšně dokončujeme první projekt konsolidace a centralizace v bankovním sektoru. Je předzvěstí úspěchů, kterých v následujících letech dosáhneme právě v prostředí velkých finančních institucí.

Pokračujeme ve vývoji monitorovacích systémů a vzniká první verze ORBIT VirtuaControl. Softwaru, který bude naše projekty provázet další desítky let.

Je nás 20 a situace na bankovním trhu naznačuje, že nás čekají velké věci.

 

OD BANKY K BANCE

tree4.png

Pracujeme na největších virtualizačních projektech ve východní Evropě. Naše projekty ovlivňují každodenní život stovek tisíc lidí. V segmentu bankovních institucí jsme v rámci naší odbornosti zcela dominantní. Žijeme svůj sen. Získáváme renomé, které naše působení posouvá za hranice České republiky – realizujeme projekty v třiceti zemích světa.

Vyvíjíme vlastní metodiku, která v sobě koncentruje 20 let zkušeností. Umožňuje úspěšně projít od první etapy tvorby konceptů až po adaptaci změn uživateli a zákazníky.

Rozšiřujeme naši pozornost na oblast datových center. Jejich nedostatečná flexibilita a efektivita představuje nové příležitosti. Je rok 2018 virtualizace se definitivně stává nikoliv cílem, ale nástrojem pro flexibilitu IT, moderní architekturu a digitální ekonomiku.

 

INOVACE

tree5.png

Máme za sebou přes 200 rozsáhlých projektů, software VirtuaControl využívá přes 50 000 lidí. Dosahujeme v průměru 30% snížení TCO, řešení ORBITu uspořila našim klientům přes 300 milionů USD. Tyto finanční benefity garantujeme smluvně.

Reagujeme na měnící se potřeby a očekávání firem. Přinášíme na trh unikátní řešení virtualizace 3D aplikací pro průmyslový sektor. Úspěšně využíváme jedinečný soubor technologií Densify (dříve Cirba) pro analýzu datových center, jejich efektivní správu a zodpovědný cloud computing. Stává se z nás exkluzivní partner Densify pro střední a východní Evropu.

Disponujeme unikátní kombinací zkušeností a znalostí v oblasti migrace služeb a infrastruktury do cloudu. Dokážeme nalézat řešení, která skloubí technologické možnosti, bezpečnostní požadavky i legislativu (EU, UOOU, ČNB, NKÚ) s představami každého klienta.

 

AKCELERACE

Máme za sebou dobrodružné čtvrtstoletí a stále jsme hladoví. Neúnavně hledáme nové přístupy a technologie. Vstupujeme do slepých uliček, zjišťujeme, které koncepty fungují a které ne. Mohutně investujeme do budování nových kompetencí.

Naši zákazníci jsou nuceni realizovat odvážné a náročné IT projekty. Velmi často jsou ve svém snažení neúspěšní. Přemýšlíme, jak to změnit. A jako zásadní příčinu neúspěchu a klíč k úspěchu identifikujeme komunikaci. Platnost této hypotézy si ověřujeme v praxi.

Vytváříme produkt Komunikační strategie a budujeme tým profesionálů na komunikaci, mezilidské vztahy, koučování, online nástroje, PR a média. Vzniká zcela nová produktová linie ORBITu.

Zároveň jsme neusnuli ve světě virtualizace a nástrojů Citrixu a Densify. Koncept moderního pracoviště rozšiřujeme například o nové možnosti technologií Microsoft (Windows 10, Office 365, Azure). Nebojíme se experimentovat. Portfolio svých kompetencí tak rozvíjíme o modernizace starých aplikací prostřednictvím robotického přepisu zdrojového kódu do moderních jazyků.

Je nás 40, jsme nabití zkušenostmi a stále máme vášeň pro technologie, chuť měnit svět a touhu hledat nové způsoby, jak technologie uplatňovat ve prospěch firem a lidí v nich.