ORBIT EXPERIENCE DAYS 2018 vol.2, přerov

3D Workplace

20181129_141708.jpg

Ve čtvrtek 29. listopadu jsme s tématem 3D Workplace pokračovali v podzimním dvojboji – tzv. ORBIT Experience Days. Jedná se o prostor pro sdílení zkušeností a novinek z oblastí, ve kterých jako specialisté působíme. Již podruhé jsme mezi Vás přinesli koncept 3D Workplace a reálné zkušenosti s jeho používáním. S moravskou částí turné Experience Days jsme zavítali do přerovského LH Hotelu Jana. Vyslyšeli jsme tím přání zájemců mít možnost navštívit Experience Days, aniž by museli trávit hodiny v autě nebo ve vlaku. Proč také ne, vždyť o tom to mimo jiné je - šetřit drahocenný čas a mít možnost přistupovat ke svému workplace odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení.

V bezmála 30členném osazenstvu jsme otevřeně a živě debatovali o vlastnostech, přínosech i úskalích celého systému doručování aplikací a obsahu v  náročném prostředí CAD i CAE. Kromě klasických prezentací nechyběly živé ukázky virtualizovaného IT prostředí, v němž se vyvíjejí špičkové optické přístroje.

20181129_165112.jpg
20181129_152911.jpg

Nic z toho by nebylo možné bez našich exkluzivních hostů ze společnosti Meopta-optika. Díky možnosti přistupovat (po patřičné autorizaci) do jejich produkčního prostředí 3D Workplace odkudkoliv (anywhere) a z jakéhokoliv zařízení (any device) měli účastníci možnost osahat si řešení přímo v ostrém produkčním prostředí konstruktérů a vývojářů firmy Meopta-optika. Mezi nejzajímavější věci, které inženýři ukazovali, patřil bezesporu vývojový cyklus prototypového výrobku optických čoček. Reálný pohled do vývoje tak špičkové optiky, jakou Meopta vyvíjí a vyrábí, je k nezaplacení a nenaskytne se smrtelníkovi každý den. Validita informací podaných a naživo prezentovaných špičkovými inženýry Meopty je podložena i faktem, že celý koncept 3D Workplace používají úspěšně více než 2,5 roku. 

Úspěšné technologické odpoledne jsme zakončili chutnou večeří a následně menším turnajem v bowlingu a kulečníku. 

Ještě jednou děkujeme všem zúčastněným za aktivní diskuzi a doufáme, že odcházeli z akce stejně obohaceni a plni dojmů jako my. 

20181129_195745.jpg

Za podporu konceptu 3D Workplace i Experience Days děkujeme našim technologickým partnerům:
Citrix, NVIDIA, HP Inc Czech Republic a Huawei Enterprise.

Váš tým ORBIT ORBIT Experience Days, 3D Workplace, Meopta-optika, Citrix, virtual apps, virtual desktops, ADC, NVIDIA, HP, Huawei